SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. z nagrodą DEFENDER 2019

 

Wrzesień / 2019

 

W dniach 3 – 6 września 2019 r. firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. brała udział w XXVII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.  Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego od 27 lat, we wrześniu, staje się miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata., jest to trzecia wystawa Europy, po targach w Paryżu i Londynie. Salon Obronny w Targach Kielce zgromadził 624 firmy z 31 krajów świata, w tym 328 firmy polskie.

Na zakończenie Targów wśród 79 firm zgłoszonych do nagrody DEFENDER 2019, najważniejszego wyróżnienia MSPO, które przyznawane są najlepszym wyrobom prezentowanym na targach, przyznano 10, w tym firmie z Bielska-Białej – SZCZEŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. Z rąk wiceministra Wojciecha Skurkiewicza, generała brygady Karola Dymanowskiego i prezesa Targów Kielce Andrzeja Mochoń nagrodę DEFENDER 2019 za ciężki specjalny samochód ratownictwa drogowego na podwoziu Renault K520 8×4 odebrał Prezes firmy SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne  Sp. z o.o. – Grzegorz Szczęśniak. Warto wspomnieć, że jest to już 6 nagroda przyznana dla firmy na Międzynarodowym Salnie Przemysłu Obronnego. Pierwszego DEFENDERA firma otrzymała w 2001 za ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu VOLVO FM 12 4×4.

 

 

 

 

 

 

 

Foto – Gala wręczenia nagród DEFENDER 2019 na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Specjalny samochód ratownictwa drogowego wyposażony w obrotowy dźwig na podwoziu Renault K520 8×4 przeznaczony jest do ratownictwa technicznego na drogach publicznych umożliwiając zarówno odblokowanie drogi, jak również transport uszkodzonych pojazdów za pomocą urządzenia holowniczego. Jest to doskonałe połączenie typowego dźwigu samojezdnego oraz pojazdu pomocy technicznej. Wyposażony w 7 przyciągarek hydraulicznych jest wstanie stawiać przewrócone pojazdy bez względu na ich położenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto – Specjalny samochód ratownictwa drogowego „ROTATOR” na podwoziu Renault K520 8×4

Firma SZCZĘŚNIAK dostarczyła w 2019 roku 7 sztuk pojazdów (w 10 miesięcy od podpisania umowy) dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Są to obecnie największe pojazdy typu „holownik” w PSP. Rolą firmy prócz zarządzenie projektem była integracja podzespołów pochodzących z różnych krajów w jedną całość. Połączenie dźwigu oraz holownika umożliwia wykorzystanie od działań jednego pojazdu zamiast dotychczas dwóch jak dźwig samojezdny i holownik. Dzięki zastosowaniu 7 przyciągarek hydraulicznych pojazd opracować może w obszarze 270 stopni i stawiać przewrócone pojazdy będąc zarówno równolegle ustawionym.