Wiceminister rozwoju odwiedziła bielską fabrykę SZCZĘŚNIAK

Grudzień / 2017

Dziś po południu wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz była gościem w firmie Szczęśniak Pojazdy Specjalne, która mieści się przy ulicy Bestwińskiej w Bielsku-Białej.

Jadwiga Emilewicz, wiceprezes ugrupowania “Porozumienie” oraz wiceminister rozwoju zwiedziła fabrykę Szczęśniak Pojazdy Specjalne. Współpracownica premiera Morawieckiego była pod wrażaniem działalności firmy z Bielska-Białej.

– Firma Szczęśniak jest doskonałym przykładem tego, co zapisaliśmy w strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju (Plan Morawieckiego – przyp. red). Po pierwsze to firma z polskim kapitałem. Po drugie dostarcza niszowe i bardzo specjalistyczne towary. Po trzecie to firma, która już dzisiaj podbija rynki międzynarodowe. Ogromne gratulacje dla twórców i założycieli firmy Szczęśniak za odwagę i miejsce, w którym obecne znajduje się firma – mówiła wiceminister rozwoju.

Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że ogromnie cieszy się z faktu, że firma Szczęśniak inwestuje w badania i rozwój.

– Mam nadzieję, że Szczęśniak będzie beneficjentem kolejnych programów, czy to Narodowego Centrum Badań i Rozwoju czy to Polskiej Agencji Rozwoju i Przedsiębiorczości. Na takich firmach nam zależy – oznajmiła podsekretarz stanu w
Ministerstwie Rozwoju.

Firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. powstała w 1992 roku i jest jednym z czołowych producentów pojazdów specjalnego przeznaczenia dla straży pożarnej, policji czy wojska, jak również dla służb cywilnych.

W początkowym okresie działalności firmy odbiorcami pojazdów byli klienci polscy. Od 2004 roku wraz z rozwojem zaplecza technicznego i bazy projektowej oraz stosowania nowoczesnych technologii wolumen sprzedaży eksportowej utrzymuje się na prawie 40% poziomie, a w portfolio firmy znalazły się pojazdy dla międzynarodowych użytkowników -jednostek ratowniczych i wojskowych zlokalizowanych w ponad 30 krajach.

Artykuł:

bielsko.pdf