Wyróżnienie „Pierścień Patrioty”

Listopad / 2017

Podczas „Meetingu patriotyczno-gospodarczego”, który odbył się w dniu 8 listopada 2017r. w Muzeum Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego w Warszawie Pani Prezes Anna Szczęśniak została uhonorowana Pierścieniem Patrioty,
który przyznawany jest szczególnie zasłużonym osobom na rzecz bezpieczeństwa Ojczyzny.

Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego we współpracy z Kierownictwem Klubu Dowództwa Operacyjnego RSZ i Stowarzyszeniem Kombatantów Misji Pokojowych ONZ było organizatorem „Meetingu patriotyczno-gospodarczego”, który odbył się w dniu 8 listopada br. w Muzeum Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego w Warszawie.

Meeting miał na celu upamiętnienie dokonań i zasług gen. Tadeusza Kościuszki na rzecz wolności i niepodległości Polski i USA w przededniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Podczas spotkania uhonorowano „Pierścieniem Patrioty” osoby zasłużone na rzecz bezpieczeństwa Ojczyzny m.in. naszą Panią Prezes Annę Szczęśniak.

“Pierścień Patrioty” to sygnet, którym SWBN wyróżnia osoby propagujące patriotyzm, polskość i przyczyniające się do budowania pozytywnego wizerunku Polski. Pierścienie po raz pierwszy wręczono we wrześniu 2016r., wtedy zostały one przyznane Annie Marii Anders, Sekretarz Stanu w KPRM, generałowi prof. Mieczysławowi Bieńkowi, Andrzejowi Kasprzakowi, gen. Stanisławowi Woźniakowi i wielu innym. Na każdym z sygnetów wygrawerowano napis „Amor patriae nostra”, czyli „Kocham nasz kraj”.